Стандарт досвіду API (Experience API Standard) це стандарт даних та інтерфейсу, що дозволяє програмним додаткам збирати та передавати (великі) дані про діяльність людини, а також відповідну контекстну інформацію (тобто дані “досвіду”). У поєднанні з аналітикою навчання, xAPI зможе радикально змінити способи проведення, управління та оцінки освіти та підготовки. xAPI можна включити практично в будь-яку (нову або існуючу) технологію навчання, і він не залежить від типу навчального контенту, що надається. xAPI має відкритий вихідний код та ліцензується за ліцензією Apache License, Version 2.0.

Огляд стандарту

“xAPI” – Experience Application Programming Interface – означає “інтерфейс прикладного програмування досвіду”. Літера “x” означає “досвід”, тому xAPI дозволяє детально записувати та передавати дані про “досвід навчання”, незалежно від того, звідки їх отримано – під час електронного навчання, навчання на основі симуляторів, навчання на планшеті або навіть у процесі роботи (на робочому місці).

У програмному забезпеченні інтерфейс прикладного програмування (API) дозволяє двом або більше програм обмінюватися даними між собою. У контексті технологій освіти та навчання API можна використовувати для обміну даними про учнів та навчальну діяльність. Таким чином, xAPI – це певний стандарт, розроблений для забезпечення взаємосумісного обміну даними про поведінку та успішність учнів. Іншими словами, він кодує чиюсь діяльність, використовуючи стандартний формат, і дотримується стандартних правил транспортування для переміщення цих даних у сховище даних або між додатками.

xAPI можна впровадити в будь-яке цифрове середовище, включаючи мобільне навчання, симуляції, віртуальні світи, серйозні ігри, реальну діяльність, мобільні та натільні пристрої, експериментальне навчання та багато іншого. Його можна використовувати для відстеження та зберігання даних про будь-яку можливу діяльність, наприклад:

  • читання статті або електронної книги;
  • перегляд навчального відео, його зупинка та запуск;
  • дані з симулятора про перебіг тренування;
  • виконання завдань у мобільному додатку;
  • спілкування з наставником у чаті;
  • фізіологічні показники, наприклад, дані про частоту серцевих скорочень;
  • взаємодії на макрорівні (виконання одного завдання) з контентом електронного навчання;
  • робота команди у складній грі з кількома гравцями;
  • результати вікторини та історія відповідей на запитання;
  • робота в реальних умовах в операційному контексті.

Стандарт xAPI також включає рекомендації щодо використання xAPI (наприклад, “профілі xAPI”), а також вкладені специфікації для зберігання даних у форматі xAPI, аутентифікації та доступу (наприклад, сховища записів навчання).

Ресурси