Фонд OAPEN – це некомерційна організація, яка знаходиться в Нідерландах, а її офіс зареєстрований в Національній бібліотеці в Гаазі. OAPEN надає доступ до рецензованих книг.

OAPEN оперує трьома платформами:

Бібліотека OAPEN – центральне сховище для розміщення та поширення книг з відкритим доступом.

OAPEN Open Access Books Toolkit – інструментарій для видання книг з відкритим доступом для авторів.

Directory of Open Access Books – служба виявлення, яка у партнерстві з платформою OpenEdition індексує книги з відкритим доступом.

Фонд OAPEN (Публікації з відкритим доступом у європейських мережах) був розроблений як цільовий проект тривалістю 2,5 роки, який отримав спільне фінансування ЄС в рамках програми eContentplus у 2008-2010 рр. Метою проекту було створення сталої моделі публікації наукових книг з гуманітарних та соціальних наук, а також покращення доступності та зручності використання високоякісних академічних досліджень у Європі. Після завершення проекту OAPEN продовжив свою діяльність як фонд. Фонд OAPEN був заснований Амстердамським університетом (UvA), Лейденським університетом (UL), бібліотекою Утрехтського університету (UU), Нідерландською академією наук (KNAW), Національною бібліотекою Нідерландів (KB) та видавництвом Амстердамського університету (AUP).


Ресурси