Інтернет-архів – некомерційна організація, яка створює цифрову бібліотеку Інтернет-сайтів та інших культурних артефактів у цифровій формі. Надає безкоштовний доступ широкій громадськості. Наше завдання – забезпечити універсальний доступ до всіх знань.

У 1996 році розпочато архівування самого Інтернету. Як і в газетах, вміст, опублікований в Інтернеті, був ефемерним, але, на відміну від газет, його ніхто не зберігав. Сьогодні ми маємо понад 25-річну історію веб-пошуку, доступну через безкоштовний онлайн-архів Wayback Machine, і ми співпрацюємо з понад 950 бібліотеками та іншими партнерами через службу веб-архівування Archive-It, щоб визначити важливі веб-сторінки.

У міру зростання нашого веб-архіву зростали і наші зобов’язання щодо надання цифрових версій інших опублікованих робіт. Сьогодні наш архів містить:

625 мільярдів веб-сторінок;

38 мільйонів книг і текстів;

14 мільйонів аудіозаписів (включаючи 240 000 живих концертів);

7 мільйонів відео (включаючи 2 мільйони програм телевізійних новин);

4 мільйони зображень;

790 тисяч програм.


Будь-хто із зареєстрованих підписників може завантажувати медіафайли в Інтернет-архів. Ми співпрацюємо з тисячами партнерів в усьому світі, щоб зберігати копії їхніх робіт у спеціальних колекціях.


Ресурси