Функціонування потужної електронної бібліотеки – необхідний атрибут сучасного закладу освіти

Надзвичайно важливу роль в організації освітнього процесу університету в дистанційній формі відіграє електронна бібліотека.

Сьогодні електронна бібліотека НУОУ − не просто допоміжний набір електронних ресурсів для створення, пошуку і використання інформації, а й потужний і, подекуди, унікальний засіб, який забезпечує доступ до найновіших та найактуальніших науково-освітніх і методичних публікацій усім учасникам освітнього процесу, незалежно від місця та часу.

Нині електронна бібліотека університету нараховує понад 2500 видань переважно спеціалізованої освітньої та наукової тематики, більшість з яких розроблена та видана науковцями НУОУ.

Побудована на основі веб-технологій, вона дозволяє організовувати зберігання електронних публікацій, здійснювати пошук, сортування та фільтрацію видань.

Важливим є можливість доступу до електронної бібліотеки з будь-якого місця та пристрою, цілодобово за умови наявності з’єднання з мережею Інтернет і реєстрації на платформі дистанційного навчання ЗС України.

Варто відзначити, що електронною бібліотекою університету за запитом користуються як виші всіх силових структур держави, так і органи управління та військові частини СБОУ.

Зважаючи на важливість, робота щодо розвитку та удосконалення електронної бібліотеки продовжується. Зокрема, наразі опрацьовується проект співпраці з центром оперативних стандартів України щодо можливості інтеграції стандартів до електронної бібліотеки.

У перспективі розглядається можливість створення глобальної електронної бібліотеки ЗС України на базі електронної бібліотеки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з розподіленими категоріями модерації різними військовими вишами та іншими зацікавленими підрозділами силових структур сектору безпеки та оборони держави.