Особливості освітнього процесу в університеті

Введення в державі протиепідемічних заходів внесло суттєві корективи в освітній процес університету, який сьогодні відбувається з використанням технологій дистанційного навчання.

Основою для організації навчання є можливості Центрального репозиторію ресурсів системи дистанційного навчання Збройних Сил України.

За допомогою системи слухачі дистанційно ознайомлюються з навчальним матеріалом, виконують завдання та надсилають їх на перевірку викладачам, які мають широкий вибір інструментів для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання на платформі LMS Moodle.

Навчальні матеріали представлені у вигляді різнотипних інформаційних ресурсів (текст, відео, анімація, презентація, електронний урок, електронний посібник тощо). Є можливості для проведення тестування.

Також важливим джерелом інформації залишається електронна бібліотека університету, у якій викладені усі необхідні навчальні видання, та яка забезпечує оперативний доступ до електронних видань через мережу Інтернет.

Основним способом проведення занять у синхронному режимі є вебінар, який надає цілу низку можливостей, серед яких багатостороннє спілкування через аудіо та відео; демонстрація екрана комп’ютера модератора трансляції; текстовий чат для учасників; демонстрація в реальному часі; можливість збереження запису трансляції; додавання коментарів; створення опитувань, веб-тури з елементами інтерактивного навчання та інший функціонал.

Наявність зворотного зв’язку з боку учасників дозволяє підтримувати інтенсивність освітнього процесу. Для цього використовуються чати, форуми за темами, опитування, електронні звіти за завданнями, аудіо, відео та e-mail зв’язок.

Платформа дистанційного навчання Збройних Сил України стала результатом активної міжнародної діяльності університету та продуктивної співпраці з партнерами зі США, Норвегії, Данії, Польщі.

Партнерами надається як консультативна, так і матеріальна допомога. Зокрема за підтримки норвезької сторони в університеті створено аудиторію дистанційного навчання, закуплено технічне обладнання для реалізації платформи.

Активна підтримка розроблення та розвитку дистанційного навчання надається в рамках Програми NATO DEEP-Ukraine, яка забезпечує підготовку викладацького складу та персоналу центру дистанційного навчання, сприяє імплементації новітніх освітніх технологій у процес підготовки військових фахівців в університеті.

У вересні 2019 року університет приєднався до партнерської мережі ADL Initiative (США) та активно співпрацює з партнерською організацією Jefferson Institute (США).

У планах університету – продовження розвитку дистанційного навчання як основи розвитку системи військової освіти України.