ІІ Міжнародна науково-практична конференція за темою “Проблеми впровадження дистанційного навчання в освітньому процесі ВВНЗ та можливі шляхи їх вирішення”

27 вересня у Києві відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція за темою “Проблеми впровадження дистанційного навчання в освітньому процесі вищих військових навчальних закладів та можливі шляхи їх вирішення”, організована Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського за підтримки Міністерства оборони Королівства Норвегія.

У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, вищих навчальних закладів України, провідні світові і вітчизняні науковці.

Активну участь у Конференції з боку країн-партнерів брали іноземні фахівці з питань дистанційного навчання, зокрема:

Королівство Норвегія – Військовий аташе Королівства Норвегія підполковник Боє Гардер Ліллєруд; представники Норвезького коледжу університету оборони Ханс Педер Могенсен, Геір Ісаксен, Еліне Вік Ведде.

НАТО – Голова Секції освітніх та навчальних технологій Командування ОЗС НАТО з питань трансформації Пол Туркетл; Координатор дистанційного навчання Школи НАТО Джіджі Роман.

Польща – Координатор порталу Програми NATO DEEP доктор Пьотр Гавлічек.

США – Директор організації “Ініціатива з дистанційного навчання” доктор Сає Шатц; Координатор по громадській роботі організації “Ініціатива з дистанційного навчання” Бояна Андрєєвіч; Президент Інституту Джефферсона доктор Аарон Пресналл.

Учасники Міжнародної конференції обмінялися досвідом впровадження дистанційного навчання в освітній процес вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти), вищих навчальних закладів інших силових відомств та закладів вищої освіти України. Також, в ході роботи Конференції були визначені шляхи удосконалення механізму впровадження дистанційного навчання в освітній процес.

Під час виступу доктора Сає Шатц щодо модернізації навчання та шляхам побудови майбутньої освітньої екосистеми було презентоване видання за цією темою за її співавторством. Учасники наголосили на важливості таких змін у освітньому процесі, зважаючи на сучасні виклики.

Значущість Конференції підкреслює і той факт, що вона відбувається у важливий момент для України,оскільки Збройні Сили України знаходяться на етапі оборонної реформи, частина якої полягає в реформуванні військової освіти, ‒ зазначив заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.

Про перспективи розвитку системи дистанційного навчання Збройних Сил України ознайомив присутніх начальник наукового центру дистанційного навчання університету підполковник Максим Тищенко.

Програмою Конференції було передбачено проведення тематичних секцій за наступними напрямами:

Як оптимізувати он-лайн контент для навчання.

Візуальний дизайн в дистанційних курсах: Як зробити зрозуміло та привабливо.

Використання інструментів H5P для створення інтерактивних навчальних посібників іноземними мовами.

Практичні аспекти створення інтерактивних мультимедійних курсів.

Цифрова грамотність – вибір цифрових інструментів для освітян (вебінар).

Засоби швидкого створення тестових питань для Moodle.

Додаткові інструменти в Moodle.

Система дистанційного навчання Державної прикордонної служби України.

Наприкинці Конференції була підписана Угода про членство наукового центру дистанційного навчання університету у Глобальній партнерській мережі дистанційного навчання в рамках діяльності організації “Ініціатива з дистанційного навчання”.

За відгуками учасників Конференції, подібний спільний міжнародний захід є важливим елементом в процесі впровадження технологій дистанційного навчання при підготовці військових із врахуванням передового досвіду країн-членів НАТО та країн-партнерів.