Слухачі університету опановують сучасні засоби імітаційного моделювання бойових дій та дистанційного навчання

У відповідності з навчальним планом протягом вересня в рамках базового модуля перспективної магістерської програми оперативного рівня проводяться заняття зі слухачами першого курсу навчання набору 2019 року. Метою модуля є формування у офіцерів необхідних компетенцій щодо використання сучасних інформаційних технологій для управління військами (силами) в операції.

Так, фахівцями Центру імітаційного моделювання проводяться заняття з вивчення сучасних засобів імітаційного моделювання бойових дій військ (сил) на прикладі об’єднаного імітатора конфліктних та тактичних ситуацій JCATS (Joint Conflict and Tactical Simulation). З офіцерами проводиться низка теоретичних занять, в ході яких науково-педагогічні працівники Центру ознайомлюють їх з основами імітаційного моделювання бойових дій, а також особливостями їх використання, зокрема, під час заходів оперативної (бойової) підготовки та проведення командно-штабних навчань за стандартами армій провідних країн світу.

Отримані теоретичні знання слухачі практично застосовують в ході практичної фази модуля з використанням потужностей Центру імітаційного моделювання щодо планування і організації наступальних та оборонних дій і управління підрозділами в ході їх ведення. При цьому здійснюється моделювання рішень, прийнятих слухачами, за визначеними сценаріями та вихідною обстановкою з використанням засобу імітаційного моделювання бойових дій JCATS у режимі реального часу.

Також, в рамках базового модуля магістерської програми оперативного рівня, офіцерами Наукового центру дистанційного навчання проведені заняття з основ використання платформи дистанційного навчання Збройних Сил України. Під час проведення занять слухачам була надана інформація щодо призначення, структури та можливостей платформи дистанційного навчання, а також особливостей здійснення підтримки освітнього процесу в університеті з використанням технологій дистанційного навчання. Особлива увага при цьому була приділена опануванню засобами надання звітності з навчальних дисциплін, проходження опитування, порядку оцінювання та здійснення зворотного зв’язку за допомогою платформи дистанційного навчання, використання електронної бібліотеки.