Засідання міжнародної робочої групи консорциуму “Партнерство заради миру” з питань дистанційної освіти у м. Скоп’є

У місті Скоп’є, Республіка Північна Македонія, з 22 по 25 квітня 2019 року відбулось чергове засідання міжнародної робочої групи консорциуму “Партнерство заради миру” з питань дистанційної освіти, постійними учасниками якої є представники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

В засіданні групи брали участь представники 19 держав, вперше до співробітництва долучились представники Казахстану та Гани.

Робота групи розпочалась із зустрічі з міністром оборони Республіки Північна Македонія пані Радмілою Шекеринською, яка побажала учасникам натхнення, творчих успіхів та продуктивної співпраці.

За час роботи групи було розглянуто та обговорено низку питань пов’язаних з перспективами розвитку технологій дистанційного навчання, представники країн-учасників поділились інформацією про досвід впровадження їх в освітній процес.

На семінарах було детально розглянуто застосування xAPI та аналітика навчання, використання NTGTG IT&ED ADL Handbook, підтримка тренувань за допомогою MADLx, припинення підтримки Flash та пов’язані з цим труднощі, погляди на навчальний процес у 2030-х роках та роль штучного інтелекту сьогодні та у майбутньому і ряд інших актуальних питань.

Відбулись виступи Аaрона Преснала, Пола Туркетла, Гейра Ісаксена, Пьотра Гавлічека, Грети Керамідчієвої з інформацією про сучасні погляди та розробки у сфері дистанційного навчання. Також були розглянуті питання мовної підготовки, а саме звіт робочої групи, у складі якої працює український представник Катерина Синиця, щодо розробки ELTEC 2 та відмінності від ELTEC 1.

Представник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського підполковник Олександр Шапран презентував доповідь про стан та погляди на подальший розвиток впровадження технологій дистанційного навчання в освітній процес університету та Збройних Сил України, про поточні та перспективні проекти, про міжнародну співпрацю з зазначеного напряму діяльності. Голова робочої групи Грета Керамідчієва в свою чергу висловила щиру вдячність Національному університету оборони України імені Івана Черняховського та Україні за активну участь, ініціативи та проведені на найвищому рівні міжнародну науково-практичну конференцію з питань дистанційного навчання та засідання робочої групи наприкінці 2018 року у місті Києві.

Також виступили представники українських вищих військових навчальних закладів з Житомира, Львова та Одеси полковник Юрій Корнійчук, капітан Роман Маньовський та підполковник Володимир Суслов відповідно з доповідями про стан впровадження технологій дистанційного навчання у зазначених закладах та співпрацю з Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського.

Вцілому засідання відбулось конструктивно з очікуванням на майбутні здобутки та наступну конференцію у місті Києві восени 2019 року.