1 Міжнародна науково-практична конференція за темою «Проблеми впровадження дистанційного навчання в освітньому процесі вищих військових навчальних закладів та можливі шляхи їх вирішення»

16 листопада у Києві відбулася І Міжнародна науково-практична конференція за темою «Проблеми впровадження дистанційного навчання в освітньому процесі вищих військових навчальних закладів та можливі шляхи їх вирішення», організована Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського за підтримки Міністерства оборони Королівства Норвегія.

У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, вищих навчальних закладів України, провідні світові і вітчизняні науковці.

Серед іноземних фахівців, які взяли активну участь в Конференції та виступили зі своїми на визначену проблематику: Директор організації «Ініціатива з дистанційного навчання» доктор Сара Щатц; Голова Секції освітніх та навчальних технологій Командування ОЗС НАТО з питань трансформації Пол Туркетл; Віце-Президент Інституту Джефферсона Біляна Пресналл; представник Норвезького коледжу університету оборони капітан 2 рангу Геір Ісаксен; представник програми DEEP доктор Пьотр Гавлічек; Голова Консорціуму «Партнерство заради миру» Грета Керемідчева.

Учасники Міжнародної конференції обмінялися поглядами щодо проблем впровадження дистанційного навчання в освітній процес вищих військових навчальних закладів (військових підрозділів закладів вищої освіти). Також в ході роботи Конференції було визначено шляхи удосконалення механізму впровадження дистанційного навчання в освітній процес.

Сучасні тенденції розвитку освітніх технологій, а також основні напрямки державної політики у цій сфері, що визначені Національною стратегією розвитку освіти України на період до 2021 року, потребують спрямування зусиль на розвиток дистанційного навчання у Збройних Силах України як одного з найдієвіших інструментів реалізації моделі безперервного навчання.

На сьогодні лідером дистанційного навчання у Збройних Силах України по праву вважається Науковий центр дистанційного навчання Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Його створення стало можливим за підтримки колег з оборонного відомства Королівства Норвегія. Обладнання для навчального класу та програмне забезпечення надані партнерами з цієї країни. Окремо слід зауважити, що науково-педагогічні працівники університету, задіяні у дистанційному процесі навчання, пройшли стажування за кордоном.

За час роботи Конференції її учасники проаналізували перші результати онлайн навчання у ЗС України, обмінялися досвідом в галузі дистанційного навчання, розглянули питання щодо удосконалення мобільного впровадження дистанційного навчання в освітньому процесі у вищих навчальних закладах та навчальних установах України. Участь у тестовому режимі навчань у нинішньому році взяли майже 900 офіцерів слухачів Національного університету оборони України.

Учасники наголосили на важливості таких змін у навчальному процесі, зважаючи на сучасні виклики. Онлайн навчання суттєво полегшить бажання отримати сучасні знання. Також спікери наголосили на економічності і зручності Інтернет-навчання для охочих здобувати нові знання.

‒ Про значущість Конференції говорить і той факт, що вона відбувається у важливий момент для Збройних Сил України, оскільки усі ми знаходимося на етапі оборонної реформи, частина якої полягає в реформуванні військової освіти, ‒ зазначив заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.

За його словами, мета конференції полягає у презентації результатів українського розвитку Проекту дистанційного навчання, сприяння розвитку та обміну досвідом у галузі дистанційного навчання, а також виробленню консолідованого рішення щодо удосконалення механізму впровадження дистанційного навчання вищих військових навчальних закладів.

Про здобутки та перспективи НУОУ у впровадженні дистанційного навчання в освітній процес підготовки фахівців оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівня ознайомив присутніх тимчасово виконуючий обов’язки начальника Наукового центру дистанційного навчання університету підполковник Максим Тищенко.

Зі своїми баченнями на впровадження дистанційної освіти учасників заходу поінформували представники вищих військових навчальних закладів (військових підрозділів закладів вищої освіти).

Конференція дала можливість учасникам ознайомитися з передовим досвідом, обговорити проблеми, шляхи вирішення і перспективи дистанційного навчання в освітньому процесі.

За відгуками організаторів І Міжнародної науково-практичної конференції з дистанційного навчання, спільний міжнародний захід став важливим етапом в процесі впровадження технології дистанційної освіти у військовому середовищі із врахуванням найкращих передових технологій, зокрема країн-членів НАТО.